Vb-szakkommentátor: Tényleg nem vagyok rasszista, de a fekete játékosoknak nincs elég koncentrációjuk

Belgium's defender #03 Arthur Theate and Iran's forward #20 Shahriyar Moghanloo fight for the ball during the 2026 World Cup Group G football match between Belgium and Iran at the Los Angeles Stadium in Inglewood on June 21, 2026.

Bogdanovic a szerb közszolgálati televízió (RTS) világbajnoki műsorában a belga védő, Nathan Ngoy 66. percben kapott piros lapja kapcsán fogalmazott meg oda nem illő véleményt.

„Mindig is azt mondtam – és tényleg nem vagyok rasszista –, hogy a fekete játékosoknak nincs elég koncentrációjuk ahhoz, hogy 60-80 percnél tovább bírják” – mondta.

Former Yugoslavia and Atlético Madrid striker Rade Bogdanović has sparked huge controversy on Serbian TV on channel RTS with a racist comment during the Belgium match aimed at Nathan Ngoy and his red card moment:

???? Bogdanović: „I have always said those players – and I’m… pic.twitter.com/7eD9Dv1W9q

— Football Tweet ⚽ (@Footballtweet) June 23, 2026

Ugyan a műsorvezető kérdőre vonta a megjegyzés miatt, de a korábbi válogatott csatár ragaszkodott hozzá, hogy a többségnek hiányzik a koncentráció.

Bár megjegyzéseit elítélték a közösségi médiában, az RTS egy nappal később visszahívta a stúdióba az Argentína–Ausztria mérkőzés szakkommentátorának is.

Elnézést kért a műsorszolgáltató

Bogdanovic később a Reutersnek adott nyilatkozatában elnézést kért, de így tett a szerb közszolgálati televízió is, amely azzal érvelt, hogy az egykori futballista nem a cég alkalmazottja, csupán szakértőként dolgozik az idei torna alatt.

Szeretnénk megragadni ezt az alkalmat, hogy műsorszolgáltatóként elnézést kérjünk egy bizonyos etnikai csoport tagjaira vonatkozó kijelentésért

– közölte az RTS.

Bogdanovic a pályafutását szülővárosában, a szarajevói Zeljeznicar csapatában kezdte, majd koreai és japán kitérő után 1997-98-ban a spanyol Atlético Madrid csapatában játszott. Később megfordult a német Werder Bremen és a Bielefeld együtteseiben is. A jugoszláv válogatottban háromszor lépett pályára.

Kapcsolódó
Emberhátrányban, impotens támadójátékkal csak ikszre futotta a belgák erejéből

Ez azt jelenti, hogy Iránnal együtt még veretlen, de egyben nyeretlen is a G csoportban.

The post Vb-szakkommentátor: Tényleg nem vagyok rasszista, de a fekete játékosoknak nincs elég koncentrációjuk first appeared on 24.hu.

Tovább az erdeti cikkre:: 24sport

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest