Ursula von der Leyen a Dél-Kaukázusban keresi az EU újabb szövetségeseit

Thumbnail for 7149168

Az Európai Bizottságot vezető Ursula von der Leyen jövő héten egymás után látogat el Azerbajdzsánba és Örményországba, miután a két ország történelmi békemegállapodást kötött a Hegyi-Karabah miatt évtizedeken át tartó konfliktus lezárásáról. Az Európai Unió a látogatással tovább mélyítené energetikai, kereskedelmi és infrastrukturális együttműködését a Dél-Kaukázussal, amely az iráni konfliktus és az orosz befolyás visszaszorulása miatt egyre fontosabb stratégiai térséggé válik. A bizottsági elnök Azerbajdzsánban az energiaellátásról és a Középső Folyosó fejlesztéséről tárgyal, míg Örményországban az ország nyugati nyitásának további támogatása kerül napirendre.

Tovább az erdeti cikkre:: Portfolio

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest