Thumbnail for 5818764

A nagy visszatérők előtt Zombori Gábor azonnal beindította a versenynapot, ugyanis fölényesen nyerte a férfi 200 méter vegyes döntőjét 1:57.88-as idővel. Ez nem csak egyéni csúcs a számára, hanem olimpiai szintes idő is, így aztán fülig ért a szája a döntőt követő interjúban, ahol még azt is elárulta, nem számított ennyire jó időre, mert főleg a 400 vegyesre készült.

Ezt követően jött a női 200 vegyes döntője, ahol Hosszú Katinka mellett Kapás Boglárka és Sebestyén Dalma is medencébe ugrott, így nagy csatára volt kilátás. A már olimpiai kvótás Sebestyén diktálta a tempót és bár háton megelőzte őt Hosszú, végül magyar bajnokká vált. Kapás jött be másodiknak, harmadikként pedig az olasz vendégúszó, Francesca Fresia ért célba. Mivel azonban ő nem magyar állampolgár, a bronzérem Hosszú nyakába került.

Ez most egy új kezdet, igazából csak néhány hónapot tudtam készülni, itt a végén bizony látszott is, hogy szükségem van még azért némi időre. Továbbra is azért harcolok majd, hogy valamelyik számban sikerüljön teljesítenem az olimpiai szintet

– nyilatkozta Hosszú Katinka a futam után.

Kovács Tamás / MTI Sebestyén Dalma remekelt a döntőben.

Milák Kristóf is érmet szerzett 100 méter gyorson, már féltávnál élre állt, a dohai világbajnokság bronzérmese, Németh Nándor tudta csak megközelíteni 48.54-es idővel. Milák mindössze négy századdal maradt el az olimpiai szinttől, 48.38-cal még faragott is az előfutamos idején. A futam után viszont nem nyilatkozott senkinek, ahogyan délelőtt sem. A bronzérem Szabados Bence nyakába került, aki féltávnál második helyen fordult, de a hajrában picit lemaradt és 49.13-mal ért célba.

A program végére is maradt kiugró eredmény, Fángli Henrietta ugyanis megdöntötte a legrégebbi magyar csúcsot.

A marosvásárhelyi születésű úszó az elmúlt három évben a houstoni egyetem színeiben versenyzett, most az UNI-Győr Úszó SE tagjaként 1:07.50 perces idővel nyert. Ezzel Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját döntötte meg 29 századdal, sőt az olimpiai szinttől sem sokkal maradt el (1:06.79).

Apró meglepetésnek mondható, hogy többek között Rasovszky Kristófot legyőzve Betlehem Dávid a nyerte az 1500 méter gyors döntőjét. A futam után azt is elmondta, hogy az olimpián ez lenne az ő száma, Rasovszkyé a 800 méter, míg a másodikként célba érő Sárkány Zalán mindkét távot vinné, mivel ő nem vesz részt a nyíltvízi versenyeken Párizsban. Mindhárom versenyző megszerezte már a kvótát korábban, de először került szóba ez a leosztás a nyílvánosság számára.